04G12FDHORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
04G12FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
52,5 mm
B
26,5 mm
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter rør
12 mm
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
4G-12FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med hylsa
Slangestørrelse
1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
48 - 52 Nm