04G12FDLORX
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
04G12FDLORX
Presskoppling Rak, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
52,5 mm
Angle
0 °
B
26,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter pipe
12 mm
H
22 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1/4 "
Model code
4G-12FDLORX
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm