20GS38FDHORX-RB
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
14 varianter
Valgt variant:
20GS38FDHORX-RB
Presskoppling GS Rak, Ø1.1/4'', Inv-M52, DKO-38S, RockBreak
Accessories (2)
Presshylsa GS 1 1/4'', 4W
Partnumber:
20GS1F-4
1.1/4" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP 6wire
Partnumber:
20GS1F-6
Specifications
Dimensions and shipping
A
145 mm
B
73,9 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rör
38 mm
H
60 mm
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1.1/4 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
290 - 310 Nm