1/4" pressure gauge,-1+1,5bar - REPLACED BY SPG063M1-1.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Varenummer:
SPG063M1-1.5SB
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Diameter
63 mm
Glastyp
Acrylic glass
Gänga
G 1/4 BSP
Materialkvalitet
1.4301 / AISI304
Modell kod
SPG-063-(-00001)-00001.5-01-S-B04
Märke namn
Stauff
Portplacering
Side
Tillverkningsmaterial
Stainless steel
Tryckinställning max.
1.5 bar
Tryckinställning min.
-1 bar
Tryckmätning noggrannhet
±1,6% FS
Package size
Barcode
367784
Gross weight
0,22 Kg
Net weight
0,22 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Glycerine dampened.