MS01-2000
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
MS01-2000
Test hose assy., 1/4BSPxM16
Specifications
Dimensions and shipping
Bend radius
35 mm
Brand Name
Stauff
Diameter inner
2 mm
Diameter outer
5 mm
Length
2000 mm
Model code
SMS-20/M1/4-B-OR-2000-B-W3
Pressure max.
630 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
Barcode
118287
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
R1/4mitt./M16X2 L=2000mm 801.10.162/6400/801.50.104