MF4001P10NB
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
21 varianter
Valgt variant:
MF4001P10NB
Filter element - MPF - 10my nominel
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
50 mm
Diameter outer
130 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
370 lpm
Length
160 mm
Model code
MF4001P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
Barcode
400765
Gross weight
0,67 Kg
Net weight
0,67 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1" BSP