MF1003A10HB
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
MF1003A10HB
Returfilterelement till MPF1003, 10my absolut
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
40 mm
Diameter outer
70 mm
Filtration
Absolut
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
123 lpm
Length
220 mm
Model code
MF1003A10HBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
Barcode
400749
Gross weight
0,34 Kg
Net weight
0,34 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF-filterelement för filter installerade i tanken, modellerna MPF och MPT.
Sortiment innehåll
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1" BSP