RI-14-12ED
Förpackningsstorlek:
25 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
46 varianter
Utvald variant:
RI-14-12ED
Adapter, Utv-G 1/4''-ED, Inv-G 1/2''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D2
5 mm
Dimension i
12 mm
Gänga inv.
G 1/2 BSP
Gänga utv.
G 1/4 BSP
L1
40 mm
L2
20 mm
Längd
40 mm
Modell kod
FI-RED-R1/4-WD-R1/2-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
30 mm
Sexkant
30 mm
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T1
G 1/4 BSP
Thread T2
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Totallängd
40 mm
Tryck max.
630 bar
Typ
Lång
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
12 mm
Förpackningsstorlek
25 st
Streckkod
130496
Bruttovikt
0,11 Kg
Nettovikt
0,11 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Artikel datablad
3D-fil
Länkar
Produktkatalog
Obs: För att öppna 3D-filer krävs ett program som stöder filformatet
Produktkatalog
Andra tittar på
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 1/2''
Artikelnummer:
70 st
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Inv-G 1/4''
Artikelnummer:
10 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
1 st
Adapter Rak, Utv-G, Utv-NPTF
Adapter Rak, Utv-G, Utv-NPTF
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1/4''
RI-12-14ED
Adapter 45K, Utv-G - Inv-G , Tredofas (638)
20 st
Banjobolt single BSP - 52BP / 4916
350 st
Banjo adapter BSP male x BSP hole - 42BP / 144
35 st
Banjobolt double BSP - 53BP / 4918
10 st
Adapter skotte rak Utv-BSPP x Utv-BSPP 1264 / 1265
Adapter 90K, Utv-G, Inv-G, (488)
End cap adapter BSP female 60° seal face - 07BPS / 940
150 st
Adapter 90K, Utv-G, Inv-G, Smidd
637-32-32-S
Vinkeladapter 90° Inv-BSP x Inv-BSP (489)
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 1/2''
50 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Utv-G 3/8''
50 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Utv-G 1/2''
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 3/4''
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 1/4''
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Utv-G 3/4''
Adapter 90K, Utv-G 1/2'', Inv-G 1/2'', Tredofas
Adapter 90K, Utv-G 3/4'', Inv-G 3/4'', Tredofas
30 st
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 3/8''
200 st
Huv, Inv-G 3/4'' 60° Kona
Huv, Inv-G 3/4'' 60° Kona
100 st
Adapter 90K, Utv-G 3/8'', Inv-G 3/8'', Tredofas
Adapter Rak, Utv-G 1'', Utv-G 1''
Banjobult, G 1/4'', B=29 mm
Banjobult, G 1/4'', B=29 mm