RI-12-14ED
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
RI-12-14ED
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1/4''
Specifications
Dimensions and shipping
Dimension i
14 mm
Gänga inv.
G 1/4 BSP
Gänga utv.
G 1/2 BSP
L1
24 mm
L2
12 mm
Längd
24 mm
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
Sexkant
27 mm
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Thread T2
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Totallängd
24 mm
Tryck max.
630 bar
Typ
Kort
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
14 mm
Package size
25 st
Barcode
130484
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
Measure sketch
Artikel datablad
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Others has been looking for
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 1/2''
Partnumber:
70 st
Min. order quantity is:
1 st
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Inv-G 1/4''
Partnumber:
10 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Utv-NPTF
Adapter Rak, Utv-G, Utv-NPTF
Adapter, Utv-G 1/4''-ED, Inv-G 1/2''
RI-14-12ED
Adapter 45K, Utv-G - Inv-G , Tredofas (638)
20 st
Banjobolt single BSP - 52BP / 4916
350 st
Banjo adapter BSP male x BSP hole - 42BP / 144
35 st
Banjobolt double BSP - 53BP / 4918
10 st
Adapter skotte rak Utv-BSPP x Utv-BSPP 1264 / 1265
Adapter 90K, Utv-G, Inv-G, (488)
End cap adapter BSP female 60° seal face - 07BPS / 940
940-08
150 st
Adapter 90K, Utv-G, Inv-G, Smidd
637-32-32-S
Vinkeladapter 90° Inv-BSP x Inv-BSP (489)
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 1/2''
50 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Utv-G 3/8''
50 st
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Utv-G 1/2''
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 3/4''
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 1/4''
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Utv-G 3/4''
Adapter 90K, Utv-G 1/2'', Inv-G 1/2'', Tredofas
Adapter 90K, Utv-G 3/4'', Inv-G 3/4'', Tredofas
30 st
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 3/8''
200 st
Huv, Inv-G 3/4'' 60° Kona
Huv, Inv-G 3/4'' 60° Kona
100 st
Adapter 90K, Utv-G 3/8'', Inv-G 3/8'', Tredofas
Adapter Rak, Utv-G 1'', Utv-G 1''
Banjobult, G 1/4'', B=29 mm
Banjobult, G 1/4'', B=29 mm