RI-12-34ED
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
RI-12-34ED
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 3/4''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D2
12 mm
Dimension i
14 mm
Gänga inv.
G 3/4 BSP
Gänga utv.
G 1/2 BSP
L1
46 mm
L2
22 mm
Längd
46 mm
Modell kod
FI-RED-R1/2-WD-R3/4-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
36 mm
Sexkant
36 mm
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T2
G 3/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Totallängd
46 mm
Tryck max.
400 bar
Typ
Lång
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
14 mm