8669-12-16S
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
8669-12-16S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifications
Dimensions and shipping
A
50,8 mm
B
23,8 mm
Diameter fläns
41.3 mm
Diameter rör
16 mm
Fläns
3/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
Märke namn
Stauff
O-ring
24,99X3,53 mm
Rostbeständighet
800 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
T
16 mm
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C