20GS38FDHORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
20GS38FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1.1/4'', Inv-M52-DKO-38S
Specifications
Dimensions and shipping
A
196 mm
Angle
45 °
B
124,9 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1.1/4"
Diameter pipe
38 mm
E
42,5 mm
H
60 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1.1/4 "
Material
Stål
Model code
20GS-38FDHORX45
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
290 - 310 Nm