16GS28FDLORX45
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
16GS28FDLORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1'', Inv-M36-DKO-28L
Tilbehør (1)
Presshylsa GS 1'', 4W
Partnumber:
16GS1F-4
Specifications
Dimensions and shipping
A
155,5 mm
B
99,1 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
28 mm
E
30,9 mm
H
41 mm
Modell kod
16GS-28FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm
Package size
Barcode
200503
Gross weight
0,55 Kg
Net weight
0,55 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Others has been looking for
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop