16GS20FLH90M
Pakke str.:
20 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
16GS20FLH90M
Presskoppling GS 90B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Kod 62
Tilbehør (1)
Cover 1.1/4 SAE6000 flange
Varenummer:
SAE6-11/4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
134 mm
Angle
90 °
B
76,8 mm
Brand Name
Gates
Build height
90 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
54 mm
E
90 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1 "
K
54 mm
Material
Stål
Model code
16GS-20FLH90M
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
130 - 143 Nm