16GS16FLH90-120
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
16GS16FLH90-120
Presskoppling GS 90B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 62
Tillbehör (1)
SKYDDSHUV SAE6000-1tum
Artikelnummer:
SAE6-1
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
134 mm
B
77,6 mm
Bygghöjd
120 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter fläns
47.6 mm
E
120 mm
Fläns
1 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
47,6 mm
Modell kod
16GS-16FLH90-120
Märke namn
Gates
O-ring
32,93X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
130 - 143 Nm