SLK5337PP
Package size:
25 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
41 variants
Chosen variant:
SLK5337PP
Rörklamma Ø33.7mm, DIN3015-1 Lätta Serien, Polypropylen
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Black
D1
33,7 mm
DIN size
5
Diameter pipe
33,7 mm
Group Stauff
5
H
58 mm
L1
71 mm
L2
52 mm
Material
Polypropylene
Number of bolts
2
S
0,8 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 1
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Type
Profiled
Width
30 mm