KM/8020/M/250
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
48 variants
Chosen variant:
KM/8020/M/250
Ø20 DV ISO cylinder
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norgren
Diameter inner cylinder
20 mm
Material
Stainless steel
Pressure max.
10 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
250 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-10 °C