XVEE10LR
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
XVEE10LR
Adapter 45° 10L, Utv-G 1/4'', Ställbar
Accessories (2)
Alternatives (1)
Cutting ring - ø10L
Artikelnummer:
DPR10LS
M10L nut ø10 M16x1,5
Artikelnummer:
M10L
Stud elbow adjustable 45° - ø10L x 1/4" BSP
FXVEE10LR14OK
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter pipe
10 mm
L
24 mm
L1
32 mm
L2
17 mm
L3
27 mm
L4
9 mm
Material
Stål
Model code
XBFE10RLOAZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
19 mm
S3
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
Thread outer metric
M16x1,5
Torque tightening
50 Nm
Type
Smidda
d2
8 mm