XGE12LR18ED
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
43 variants
Chosen variant:
XGE12LR18ED
Adapter 12L, G1/8'' ED
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
12 mm
Dimension i
8 mm
Gänga utv.
G 1/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
26,5 mm
L1
34,5 mm
L2
11,5 mm
Modell kod
FI-GE-12LR1/8-WD-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
d1
12 mm
d2
4 mm
i
8 mm