XGE08LLKR14
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
XGE08LLKR14
Adapter Rak 8LL, Utv-R1/4''
Accessories (2)
Cutting ring Ø08 LL
Partnumber:
D08LL
M08LL nut ø8 M12x1
Partnumber:
M08LL
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
8 mm
Dimension i
12 mm
L
26 mm
L1
32 mm
L2
20,5 mm
Material
Stål
Model code
FI-GE-08LLR1/4k-W3
Pressure max.
100 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
14 mm
S2
14 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
R 1/4 BSPT
Thread outer metric
M12x1
d1
8 mm
d2
6 mm
i
12 mm