PPC-04/12-P-150
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
PPC-04/12-P-150
Trycksensor Analog 150 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Current type
DC
Material
Rostfritt stål
Output signal max.
3 V
Output signal min.
0 V
Pressure Measurement Bar
0-150 Bar
Pressure burst min.
900 bar
Pressure max.
300 bar
Protection class
IP 54
Sensor type
Analog
Supply voltage max.
36 V
Supply voltage min.
9 V
Temperature ambient max.
+85 °C
Temperature ambient min.
-25 °C
Temperature max.
+105 °C
Temperature min.
-25 °C