PPC-04/12-PT-060/2
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
PPC-04/12-PT-060/2
Tryck- / Temperatursensor Analog 60 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Bredd
26.9 mm
Gänga
G 1/2 BSP
Längd
68.6 mm
Modell kod
PPC-04/12-PT-060/2
Märke namn
Stauff
Sensor typ
Analog
Temperatur intermittent max.
+100 °C
Temperatur max.
+85 °C
Temperatur min.
-25 °C
Temperatur omgivning max.
+85 °C
Temperatur omgivning min.
-25 °C
Temperaturmätning nogrannhet
±1,5 % FS
Tryck max.
120 bar
Utgående signal max.
3 V
Utgående signal min.
0 V
Package size
Barcode
366020
Gross weight
0,06 Kg
Net weight
0,06 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
0-60bar, -25...+105°C
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
Tryck- / Temperatursensor Analog 600 bar
Partnumber:
PPC-04/12-PT-600/2
Package size:
Min. order quantity is:
Tryck- / Temperatursensor Analog 15 bar