PPC-04/12-P-060
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
PPC-04/12-P-060
Trycksensor Analog 60 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Gänga
G 1/4 BSP
Matarspänning max.
36 V
Matarspänning min.
9 V
Märke namn
Stauff
Sensor typ
Analog
Ström
DC
Temperatur max.
+105 °C
Temperatur min.
-25 °C
Temperatur omgivning max.
+85 °C
Temperatur omgivning min.
-25 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Tryck max.
120 bar
Tryck spräng min.
500 bar
Tryckmätning
0-60 Bar
Utgående signal max.
3 V
Utgående signal min.
0 V