08G16FDHORX
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
18 varianter
Valgt variant:
08G16FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1/2'', Inv-M24-DKO-16S
Specifications
Dimensions and shipping
A
69 mm
Angle
0 °
B
31,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
16 mm
H
30 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1/2 "
Model code
8G-16FDHORX
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
62 - 68 Nm