JGEM-16-26ED
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
JGEM-16-26ED
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-M-ED
Accessories (1)
Bushing
Artikelnummer:
JD-25
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
55 mm
Angle
0 °
B
23 mm
Brand Name
FOR
CH
36 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
16 mm
Diameter pipe
25 mm
Dimension F metric
M26x1,5
F
M26x1.5
J
1.5/16-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
280 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 9974
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
25 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C