JGE-16-12ED
Package size:
16 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
31 variants
Chosen variant:
JGE-16-12ED
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
52,5 mm
B
23,1 mm
CH
36 mm
D
16 mm
Diameter rör
25 mm
F
G 3/4 BSP
Gänga
G 3/4 BSP
Gänga utv.
1.5/16-12 JIC
Gänga utv.
J
1.5/16-12 JIC
Märke namn
FOR
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Standard ISO
ISO 1179
T
25 mm
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar