9100-16-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
9100-16-SY
Svirvel 1* BSP 100 bar Hydraulik 50 rpm. 180 ltr. A
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Hydraspecma
Material
Stainless steel
Material quality
AISI 316L
Pressure max.
250 bar
Rotational speed max.
10 rpm
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Temperature max.
+250 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread inner
G 1 BSP
Thread outer
G 1 BSP
Package size
Barcode
225332
Gross weight
1,12 Kg
Net weight
1,12 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Product Sheet
Others has been looking for
Svirvel 3/8* BSP 150 bar Hydraulik 100 rpm. 35 ltr. AI
Partnumber:
9100-06-SY
Swivel 3/8 BSP 400 bar Hydr. Male x female elbow
Partnumber:
60 st
Swivel 2 BSP 50 bar Hydraulics 60 rpm
Svivel 90, Utv/Utv-BSPP 1/2'' (Paketartikel)
SZ90-P08M-P08M
Svivel 90° Inv/Utv-G1.1/4'', Syrafast
9100-20-SY
Roterande koppling 1/4 1/4
Roterande koppling 1/4 1/4
Swivel 1 BSP 300 bar Hydr. Male x female elbow