1BKA1/2X30
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
1BKA1/2X30
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Bolt dimension
M6x20 (x2) + M6x35 (x2) mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
30 mm
I
30 mm
Material
Aluminium
Number of bolts
4
O-ring
15,88X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Surface treatment
White zinc plated
Thread inner
G 1/2 BSP
Förpackningsstorlek
Streckkod
441896
Bruttovikt
0,27 Kg
Nettovikt
0,27 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Sortimentlåda O-ring flänstätning, 1/2 - 4tum
Artikelnummer:
SORT-SAE
Sortimentlåda O-ring flänstätn 1/2 - 2tum
Artikelnummer:
SORT-SAE-S
Andra tittar på
Flange elbow - BSP female
Flange elbow - BSP female
1BKA1/2X30
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 40mm - Steel