Coupling 5/8, M24x1,5 fem. 16S 10G-16FDHORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
10G16FDHORX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
A
71 mm
B
33,5 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
16 mm
H
30 mm
Modell kod
10G-16FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C