10G20FDHORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
10G20FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø5/8'', Inv-M30-DKO-20S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
93,1 mm
B
55,8 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
20 mm
E
24,9 mm
H
36 mm
Modell kod
10G-20FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm
Pakke str.
10 st
Stregkode
200091
Brutto vægt
0,28 Kg
Netto vægt
0,28 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Andre kigger på
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Utv-M30-Fransk
Varenummer:
10G21MFG
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Presskoppling 90°, Ø5/8'', Inv-JIC-1.1/16''
Varenummer:
10G12FJX90M
Min. bestillingsenhed er:
10G12FJX45
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Inv-ORFS-1.3/16''
10G12FFORX
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Inv-JIC-1.1/16''
10G12FJX
Presskoppling Rak, Ø5/8'', Studs 18 mm