08G15FDLORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
08G15FDLORX
Coupling 1/2, M22x1,5 fem. 15L 8G-15FDLORX Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
63,5 mm
B
26 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
15 mm
H
27 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-15FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
52 - 58 Nm
Tryk maks.
350 bar