08G12FJX
Pakkauskoko:
10 st
Pienin tilausmäärä on:
1 st
KATSO MUUT VARIANTIT
20 varianttia
Valittu variantti:
08G12FJX
Coupling 1/2, 1.1/16-12 JIC fe 8G-12FJX Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
62,8 mm
Angle
0 °
B
27,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
12 mm
H1
32 mm
H2
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-12FJX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
96 - 106 Nm