XLEE18LR
Pakke str.:
20 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XLEE18LR
Adapter L 18L, Utv-G 1/2'', Ställbar
Tillbehör (1)
Skärring 18L
Partnumber:
DPR18L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
18 mm
D3
12 mm
D4
27,8 mm
Diameter rör
18 mm
Dimension D4
27.8 mm
Gänga utv.
G 1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M26x1,5
L
31 mm
L1
40 mm
L2
23,5 mm
L3
33 mm
L4
13 mm
Modell kod
XDE18RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
27 mm
S3
32 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Typ
Smidda
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
15 mm
Åtdragning moment
105 Nm