XGE12LN14
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
XGE12LN14
Adapter 12L Utv-NPT1/4''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
D2
7 mm
Diameter rör
12 mm
Dimension i
15 mm
Gänga T
1/4 NPT
Gänga utv.
1/4 NPT
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
32 mm
L1
40 mm
L2
25 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
15 mm