XGE06LLKR18-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
2 varianter
Utvald variant:
XGE06LLKR18-SY
Adapter Rak 6LL, Utv-R 1/8 UF, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
6 mm
Dimension i
8 mm
Gänga T1
M10x1
Gänga utv.
G 1/8 BSP
Gänga utv.
R 1/8 BSPT
Gänga utv. metrisk
M10x1
L1
27,5 mm
L2
21,5 mm
L3
8 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Märke namn
Volz
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
14 mm
S2
12 mm
Serie
LL
Säkerhetsfaktor
4
T2
18 mm
Temperatur max.
+400 °C
Temperatur min.
-60 °C
Thread T2
G 1/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Syrafast stål
Tryck max.
100 bar
Vinkel
0 °
d1
6 mm
d2
4 mm
i
8 mm