SPT208CH-RL30
Förpackningsstorlek:
30 m
Minsta beställningskvantitet:
30 m
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
SPT208CH-RL30
Hydraulslang SPT208CH 1/2'' 2SC 350 bar, 30m
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Användingsområde
Diesel, Olja, Smörjfett
Armering
2 lager höghållfast ståltrådsfläta
Bestillingsenhed
Bundt
Böjningsradie
80 mm
Diameter inv.
12.7 mm
Diameter utv.
20.8 mm
Innertub
NBR (Nitril)
Längd/rulle
Modell kod
SPT-2-08-CH
Märke namn
Hydraspecma
Slangdimension
1/2 "
Slangtyp
2SC
Temperatur intermittent max.
+135 °C
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
350 bar
Tryck spräng min.
1500 bar
Yttertub
Syntetisk gummi
Pakke str.
Stregkode
424532
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
0,52 Kg
Oprindelsesland
ita
Intrastat varekode
Produkt information
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar - 30M coil