SPT208CH-PR
Pakke str.:
57 m
Min. bestillingsenhed er:
57 m
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
SPT208CH-PR
Hydraulslang SPT208CH 1/2'' 2SC 350 bar, Bobin 57-64m
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Diesel, Olja, Smörjfett
Bend radius
80 mm
Brand Name
Hydraspecma
Cover
Syntetisk gummi
Diameter inner
12.7 mm
Diameter outer
20.8 mm
Diameter roll
385 mm
Flameresistant
Ja
Hose size
1/2 "
Hose type
2SC
Length per roll
61 m
Model code
SPT-2-08-CH
Order unit
Bobin
Pressure burst min.
1500 bar
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Ja
Reinforcement
2 lager höghållfast ståltrådsfläta
RoHs compliant
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperature intermittent max.
+135 °C
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C