SLK6508PA
Package size:
25 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
41 variants
Chosen variant:
SLK6508PA
Rörklamma Ø50.8mm, DIN3015-1 Lätta Serien, Polyamid
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Svart
Diameter pipe
50,8 mm
Group Stauff
6
H
66 mm
L1
86 mm
L2
66 mm
Material
Polyamid
Model code
650.8-PA
Number of bolts
2
S
0,8 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 1
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Torque tightening
10 Nm
Type
Profilerad
Width
30 mm
Package size
25 par
Barcode
212771
Gross weight
0,071 Kg
Net weight
0,071 Kg
Country of origin
deu
Product information
Measure sketch
RÖRKLAMMER PA
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
Svetsplatta 19-25.4mm, DIN3015 Lätta Serien
Partnumber:
SP3
25 st
Rörklamma Ø22mm, DIN3015-1 Lätta Serien, Polypropylen
Partnumber:
SLK322PP
Rörklamma Komplett Ø10mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen
SP110PPDPAS
1 st
SP2
25 st
Rörklamma Ø25mm, DIN3015-1 Lätta Serien, Polypropylen
SLK325PP
SP6
Rörklamma Komplett Ø16mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen