PU-8/5.5-025M-S
Package size:
1 frp
Min. order quantity is:
1 frp
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
PU-8/5.5-025M-S
Polyuretanrör PU, 8/5.5, Svart 25m i kartong
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Böjningsradie
20 mm
Diameter inv.
5.5 mm
Diameter utv.
8 mm
Färg
Svart
Längd/rulle
25 m
Modell kod
PUES 0855-25BX NE
Märke namn
Norgren
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard
DM174/EC1935
Temperatur max.
+60 °C
Temperatur min.
0 °C
Tillverkningsmaterial
Polyurethan
Tryck max.
8.5 bar
Tryck spräng min.
25.5 bar
Pakke str.
Stregkode
298166
Brutto vægt
38,00 Kg
Netto vægt
38,00 Kg
Oprindelsesland
ita
Produkt information
Polyuretanrör 8/5.5 Svart 25m i kartong
Artikel datablad
Andre kigger på
Polyamidslang N6x1,5 Svart fettfylld
Varenummer:
Pakke str.:
100 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
Polyamidrör PA12, 6/4, Svart, DIN74324, 100m
Varenummer:
PA-6/4-100M-S
100 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
PA-8/6-100M-S
Polyamidrör PA12, 18/14, DIN73378, Svart 50m
50 m
50 m
Slangspiral Polyamid 6mm, Utv-R 1/4'', Gul 3m
PA330600328
Slangsats Spiral, Blåspistol, Serie 320, 6,5x10mm, 4m
1 st
1 st
Polyamidrör PA12, 3/8'', DIN74324/DIN73378, Svart 100m
PTFE rör, 6/4, Natur 100m
PTFE rör, 6/4, Natur 100m
PTFE-6/4-100M-N
Polyamidslang N6x1,5 Svart
Polyamidslang N6x1,5 Svart
Spiralslang 5x8mm, 4m
Spiralslang 5x8mm, 4m