PTFE-4/2.5-100M-N
Package size:
100 m
Min. order quantity is:
100 m
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
PTFE-4/2.5-100M-N
PTFE rör, 4/2.5, Natur 100m
Specifications
Dimensions and shipping
Bøjningsradius
15 mm
Diameter indvendig
2.5 mm
Diameter udvendig
4 mm
Flammeresistent
Ja
Materiale
PTFE
Model kode
PTFE-C 0425 Neutro
Mærke navn
Tierre
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Slangegodkendelser
DM
Temperatur maks.
+260 °C
Temperatur min.
-60 °C
Tryk maks.
30 bar
Tryk sprængning min.
90 bar