JGE-24-20ED-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
31 variants
Chosen variant:
JGE-24-20ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
D1
33 mm
Diameter rör
35 - 38 mm
Gänga
G 1.1/4 BSP
Gänga T1
1.7/8-12 UNF
Gänga utv.
1.7/8-12 JIC
Gänga utv.
G 1.1/4 BSP
I2
20 mm
L1
66,5 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
AGJ 1.7/8 - AGR 1.1/4 WD
Märke namn
Volz
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
S1
50 mm
Temperatur max.
+200 °C
Temperatur min.
-20 °C
Thread T2
Tillverkningsmaterial
Syrafast stål
Tryck max.
210 bar
Vinkel
0 °
d2
30 mm