JGE-10-16ED-SY
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
31 varianter
Valgt variant:
JGE-10-16ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12,3 mm
Diameter rör
14 - 15 - 16 mm
Gänga
G 1 BSP
Gänga T1
7/8-14 UNF
Gänga utv.
7/8-14 JIC
Gänga utv.
G 1 BSP
I2
18 mm
L1
56,5 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
AGJ 7/8 - AGR 1 WD
Märke namn
Volz
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
S1
41 mm
Temperatur max.
+200 °C
Temperatur min.
-20 °C
Thread T2
Tillverkningsmaterial
Syrafast stål
Tryck max.
350 bar
Vinkel
0 °
d2
23 mm