JGE-08-12ED-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
31 variants
Chosen variant:
JGE-08-12ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
9,9 mm
Diameter rør
12 mm
Gevind
G 3/4 BSP
Gevind T1
3/4-16 UNF
Gevind udvendig
3/4-16 JIC
Gevind udvendig
G 3/4 BSP
I2
16 mm
L1
51,5 mm
Materiale
Syrafast stål
Materialekvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Model kode
AGJ 3/4 - AGR 3/4 WD
Mærke navn
Volz
Pakningsmateriale
FKM/FPM (Viton®)
S1
32 mm
Temperatur maks.
+200 °C
Temperatur min.
-20 °C
Thread T2
Tryk maks.
350 bar
Vinkel
0 °
d2
17 mm