Tryckfilter kompl. 66 lpm 10my abs. max 110bar

Komplett MP mellantrycksfilter för arbetstryck upp till 110 bar.

Partnumber:
FMP0394A10N

Package size:
1 st

Min. order quantity is:
1 st
Dimension A
G 1/2 BSP

Dimension H
238 mm

Filtrering
Absolut

Filtreringsgrad
10 my

Flow Nominel
66 lpm

Gevind
G 1/2 BSP

Gevind indikator port
G 1/2 BSP

Model kode
FMP0394-B-A-A-6-A10N-P01-T2H

Mærke navn
MP Filtri

Temperatur maks.
+110 °C

Temperatur min.
-25 °C

Tryk maks.
110 bar
Package size
1 st

Barcode
444086

Gross weight
2,20 Kg

Net weight
2,20 Kg

Country of origin
ITA

Intrastat code
84212980

Komplett MP mellantrycksfilter för arbetstryck upp till 110 bar.

HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES