EGE20SMED
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
EGE20SMED
Adapter Rak 20S 27x2 ED, O-ringstätad
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
20 mm
Diameter pipe
20 mm
Dimension i
16 mm
L
43 mm
Material
Stål
Model code
VAD20MSWZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S
32 mm
S1
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M30x2 MM
Thread outer metric
M27x2
d1
M30x2
d7
32 mm
i
16 mm