12G25FDHORX45
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
12G25FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø3/4'', Inv-M36-DKO-25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
118,6 mm
Angle
45 °
B
67,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
25 mm
E
31,2 mm
H
46 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/4 "
Model code
12G-25FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm