Coupling 3/4, M30x2 fem. 22L 12G-22FDLORX45 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
12G22FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
117,1 mm
Arbetstryck
28 MPa
B
66,1 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
22 mm
E
29,8 mm
H
36 mm
Modell kod
12G-22FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm