Coupling 3/4, M30x2 fem. 20S 12G-20FDHORX45 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
12G20FDHORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
109,4 mm
B
58,4 mm
DN
20 mm
Diameter rør
20 mm
E
24,9 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
12G-20FDHORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm