04G10FDHORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
04G10FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-10S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
66,9 mm
B
40,8 mm
DN
6 mm
Diameter rör
10 mm
E
17,9 mm
H
22 mm
Modell kod
4G-10FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm