XRHZ18LRED
Package size:
20 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
XRHZ18LRED
Check valve (->) - ø18L x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
Accessories (3)
Nut - ø18L - M26x1.5
Varenummer:
FIM18L
Double cutting ring WDDS - ø18L - packing
Varenummer:
FIWDDS18L
M18L nut ø18 M26x1,5
M18L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
18 mm
Model code
FI-RVZ-18LR-WD-B-W3-1
Pressure max.
400 bar
Pressure opening
1 bar
Series
L
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/2 BSP
Pakke str.
20 st
Stregkode
414628
Brutto vægt
0,106 Kg
Netto vægt
0,106 Kg
Oprindelsesland
deu
Produkt information